ویشاتو یعنی چی؟

ویشاتو همون ویش­ های تو یا بهتر بگیم آرزوهای توست، فضایی برای رسیدن به خواسته ­ها و آرزوهایتان.

 

ویشاتو چیست؟

ویشاتو یک شبکه اجتماعی است که با ایجاد بستری مناسب و شفاف با هدف برآورده کردن آرزوها و خواسته­ های افراد با رویکردی کالا محور طراحی و ایجاد شده است.

 

ویشاتو چطور کار می ­کنه؟

یک قانون ساده توی ویشاتو هست، حامی باش تا حمایت شوی، این یعنی شما یک دهم مبلغ آرزوی خودتون رو حامی آرزوهای دیگران باشید. یعنی اگر می­ خواهید یک آرزوی 5 میلیون تومانی در ویشاتو ثبت کنید باید مبلغ 500 هزار تومان معادل یک­ دهم مبلغ آرزوتون رو حامی باشید تا اعتبار 5 میلیون تومانی برای ثبت آرزو دریافت کنید.

 

چه کسی به ویشاتو مجوز فعالیت داده؟

ویشاتو به عنوان یک کسب و کار الکترونیک سعی داشته تمامی مجوزهای مورد نیاز را اخذ نموده و با توجه به شفافیت و مدل کسب و کار خود تاکنون موفق به اخذ مجوز های مرتبط با حوزه فعالیت خود شده است که در قسمت مجوزهای ویشاتو قابل مشاهده است.

 

آیا ویشاتو خودش آرزوها را برآورده می­کند؟

خیر، کاربران ویشاتو در برآورده شدن آرزوهای اعضای ویشاتو نقش اصلی را دارند و کاربران با حمایت یکدیگر به آرزوهایشان می ­رسند. کار اصلی ویشاتو فراهم کردن بستری سالم، امن، شفاف برای کاربران است، فضایی برای دیده شدن و تسهیل­ گری در رسیدن اعضاء محترم به آرزوها.

 

هزینه ثبت آرزو در ویشاتو چقدر است؟

ویشاتو رایگان است و رایگان هم باقی خواهد ماند.

 

کارمزد ویشاتو چقدر است؟

ویشاتو تحت هیچ شرایطی هیچ­گونه کارمزدی از کاربران در قبال آرزوهایشان دریافت نخواهد کرد.ویشاتو رایگان است و رایگان هم باقی خواهد ماند.

 

چه آرزوهایی قابل ثبت هستن؟

مادامی که محتوای آرزوها و خواسته­ های کاربران قوانین ویشاتو را رعایت نمایند محدودیتی برای ثبت آرزو وجود نخواهد داشت، در حال حاضر ویشاتو قادر است کالا هایی را که در هشت حوزه ­ی سلامت، تحصیل، محیط ­زیست، کسب وکار، ورزش، فرهنگی و اجتماعی، عاشقانه­ ها و سفر است را پوشش دهد.

 

سقف مبلغ آرزوها چقدر است؟

سقف مبلغ آرزوها را اعتبار شما در ویشاتو تعیین می­کند، کاربران برای ثبت آرزو، ده برابر مبلغی را که از آرزو و یا آرزوهای دیگران حمایت کرده ­اند برای ثبت آرزوی خودشان اعتبار دریافت می­کنند.

 

آرزوها را چه کسانی ثبت می کنند؟

ویشاتو فقط برای آرزوهای ما مردم شهر نیست، ویشاتو برای همه کسانی است که شاید اصلا نه ویشاتو رو می­شناسن نه امکان دسترسی به آن را دارن، حالا وظیفه ماست که ازطرف اون­ها آرزوهاشون رو ثبت کنیم و حامی آرزوهای قشنگشون باشیم، پس شما می­تونید خودتون برای کسانی که دوستشان دارید آرزو ثبت کنید و در رسیدن به آن آرزوها سهیم باشید.

 

کاربران چه کسانی هستن؟

ویشاتو دو نوع کاربر دارد، یکی کاربران عادی که خودمان هستیم و برای رسیدن به آرزوهایمان از هم حمایت می­کنیم، یکی هم کاربران ویژه یا همان چهره ­ها که این افراد، سازمان­ها یا موسسات با یک تیک آبی در کنار عکس پروفایل­شان مشخص می ­شوند. این دسته از کاربران افراد و یا مجموعه ­هایی هستند که تمرکز آن­ها صرفا بر روی افرادی است که امکان دسترسی به خیلی از امکانات اولیه را ندارند. کاربران با تیک آبی مستقیما توسط خود ویشاتو انتخاب و ثبت ­نام می­شوند و تمامی فعالیت­ هایشان مورد تایید ویشاتو است.

 

آرزوها چند دسته هستن؟

در ویشاتو دو نوع آرزو وجود دارد: 1- آرزوهای مالی، 2- آرزوهای عاطفی

 

آرزوی مالی چیست؟

آرزوهای مالی آرزوهایی هستند که کاربران برای ثبت آنها باید از طریق حمایت از دیگر آرزوها اعتبار کسب کنند تا بتوانند خودشان هم آرزوهای مالی ثبت نمایند و از این طریق به آرزو و خواسته خود برسند

 

آرزوی عاطفی چیست؟

آرزوهای عاطفی بدون نیاز به اعتبار قابل ثبت هستند و صرفا درمیان گذاشتن آرزوها و آرمان­ هایی است که با حمایت­های مالی نمی­توان به آن­ها دست یافت و کاربران می­توانند از این آرزوها حمایت معنوی کنند.

 

اعتبار چطوری بدست میاد؟

اعتبار صرفا از طریق حمایت از آرزوهای مالی دیگر کاربران قابل افزایش است، کاربران همواره ده برابر حمایت یا حمایت­ هایی که می­کنند اعتبار برای ثبت آرزوهای مالی بدست می ­آورند.

علاوه بر پرداخت به آرزوها میتونید با دعوت از دوستانتون به ویشاتو به ازای هر نفر که با کد شما ثبت نام کنه 50.000 تومان اعتبار کسب کنید.

برای مشاهده روال کار کلیک کنید.

 

از چه آرزوهایی حمایت کنیم؟

اینکه چه آرزوهایی را حمایت کنید کاملا در اختیار شما کاربران است، کاربران حق دارند تا از یک آرزو یا چند آرزو حمایت کنند زیرا این به خود شما بستگی دارد که چه آرزوهایی برایتان جذاب است و چه آرزوهایی را نادیده بگیرید. البته توصیه ویشاتو به شما این است که همواره بخشی از مبلغ حمایتی خود را برای آرزوهای چهره ­ها اختصاص دهید تا نه تنها اعتبار کسب کنید بلکه در یک کار نیک هم سهیم باشید.

 

امتیاز چطوری بدست میاد؟

کاربران می­توانند با به اشتراک­ گذاری آرزوها، ثبت آرزوهای عاطفی، تکمیل کردن اطلاعات پنل کاربری، کامنت گذاشتن و خیلی از راه ­های ساده دیگه امتیاز کسب کنند.

 

کاربرد امتیازها چیست؟

وقتی امتیازهای شما افزایش پیدا کرد می­توانید با خرج کردن این امتیازها از بالون آرزوها استفاده کنید و آرزوهای خود را در ویشاتو به افراد بیشتری نشان دهید تا خیلی سریع­تر به آرزوهاتون برسید و احتمال حمایت از آرزوهاتون را بالا ببرید.

 

چطوری به براورده شدن آرزوهامون کمک کنیم؟

شما باید سعی کنید برای آرزوهاتون عنوان یا همان تیتر جذابی انتخاب کنید، متن خوب و با کیفیت و پر انرژی ای برای داستان آرزوی خود بنویسید و همچنین از عکس و یا کلیپ­ های خوبی برای نشان دادن آرزوی خود استفاده کنید. هرچقدر این موارد را بهتر و بیشتر رعایت کنید دیگر کاربران تمایل بیشتری برای حمایت از آرزوی شما خواهند داشت.

 

بعد از ثبت آرزو چه اتفاقی می افته؟

بعد از اینکه با رعایت موارد فوق آرزوی خودتون رو ثبت کردید باید منتظر تایید و یا عدم تایید اپراتورهای ویشاتو باشید، تیم ویشاتو سعی می­کنه در اسرع وقت آرزو و محتوای آن را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام نماید. بعد از تایید توسط اپراتور، آرزوی شما قابل مشاهده برای دیگر کاربران خواهد بود و شما می ­توانید لینک آرزوی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

چقدر طول می کشه به آرزومون برسیم؟

زمان رسیدن به آرزو کاملا بستگی به کیفیت محتوای آرزوی شما و همچنین میزان فعالیت خودتان در ویشاتو دارد. هرچقدر که محتوای آرزوی شما جالب و در عین حال منطقی ­تر باشد و همینطور برای کاربران بیشتری نمایش داده شود طبیعتا زمان رسیدن به آن هم کاهش خواهد یافت.

 

چرا قیمت آرزویی که ما در سایت گذاشتیم با قیمتی که ثبت شده فرق داره؟

ارسال بعضی از کالا ها هزینه دارد که توسط خود سایتی که انتخاب کردین هزینه ش اعلام میشه به عنوان مثال سایت دیجی کالا  برای مبالغ زیر 150 هزار تومن، مبلغ 8 هزار تومن بابت کرایه حمل میگیره که این قیمت حمل به قیمت آرزو اضافه میشه یا اگر شما کالایی رو با تخفیف ثبت کرده باشید احتمال اینکه پس از برآورده شدن در زمان خرید به قیمت اصلی برگشته باشه وجود دارد.

 

چه سایت هایی را می توانیم برای ثبت کالایی که آرزو کردیم و معرفی کنیم؟

شما می توانید از سایت های فروشگاهی که دارای مجوز نماد الکترونیکی هستند و همچنین صفحات اینستاگرامی معتبر برای معرفی کالای خود استفاده نمایید.

 

هزینه ارسال آرزو چقدره؟

بستگی به منطقه ای که در ایران عزیز زندگی می کنید بین 8 هزار تومان تا 20 هزار تومان متغیره که این هزینه از جانب سایت فروشنده کالا تعیین می گردد.

 

چقدر طول میکشه آرزوی من ثبت بشه؟

پس از ثبت آرزو ظرف حداکثر 48 ساعت آرزو توسط همکاران ما تایید می شود.

 

حتما باید تو سایت ثبت نام کنیم؟

بله کاربران باید ابتدا در سایت ثبت نام کنند و ثبت نام در سایت ویشاتو کاملا رایگان می باشد.

 

حداکثر تا چقدر می تونیم ارزو ثبت کنیم؟

محدودیت سقف ارزو وجود ندارد  معادل ده برابر کمک شما به دیگران می توانید ارزو ثبت کنید.

 

چجوری آرزومون در اینستاگرام استوری میشه؟

در ماه بصورت رندوم توسط هوش مصنوعی ویشاتو آرزوهایی که به آنها بیش از 80 درصد مبلغ کمک شده باشند و یا بیش از دو ماه از تاریخ ثبت آنها گذشته باشد در اینستاگرام استوری می شوند.

 

آیا ویشاتو به آرزوها کمک می کنه؟

ویشاتو یک بستر کاملا شفاف است که در آن کاربران می توانند به یکدیگر کمک می کنند.

 

ویشاتو در کدوم شهر قرار داره؟

دفتر اصلی ویشاتو در شهر تهران در منطقه ی پاسداران قرار دارد.

 

چرا آرزوی من رد شده؟

بعضی از دلایل عدم تایید آرزوی کاربران به شرح ذیل می باشد:

عدم معرفی لینک خرید، عدم تطابق قیمت ارزو با قیمت کالا، موجود نبودن کالا در سایت معرفی شده، عدم تطابق با قوانین سایت.

 

چطوری می تونیم آرزومونو حذف کنیم؟

امکان حذف آرزو توسط کاربر وجود ندارد .

 

منظور از بروزرسانی آرزو یعنی چی ؟

شما می توانید پس از ثبت ارزو از این طریق با حامیان آرزو در ارتباط باشید، در مورد آرزوتون حتی پس از برآورده شدن هم مطالبی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

آیا می تونم آرزومو را عوض کنم؟

خیر با توجه به حمایت بقیه کاربران از آرزوی شما امکان تغییر محتوای ارزو وجود ندارد.

 

برای سفر، درمان، ادا کردن قرض و ... می تونم آرزو ثبت کنم؟

در حال حاضر در ویشاتو فقط ارزوهای کالا محور که قابل خریداری هستند امکان ثبت شدن دارد.

 

اگه آرزو موقع تکمیل شدن موجود نباشه چی میشه؟

پس از تماس همکاران ما از واحد پشتیبانی با شما، می توانید فروشگاه های دیگری را به ما معرفی کنید.

 

اگر آرزومون رنگ یا سایز خاصی داشته باشه چی میشه؟

پس از برآورده شدن آرزو از واحد خرید با شما تماس گرفته می شود و اطلاعات لازم در این زمینه که شامل رنگ، سایز یا مواردی ازین قبیل می باشد را دریافت و تکمیل می کنند.

 

آیا می تونم فقط آرزوی بقیه رو برآورده کنم؟

بله، که این کار خوب باعث خوشحالی و دلگرمی بقیه کاربران ویشاتویی می شود البته با برآروده کردن آرزوی دیگران اعتبار شما افزایش پیدا می کند.

 

پس از تکمیل آرزو پول جمع شده رو برامون میفرستید یا می خرید برامون؟

پس از تکمیل آرزو، کالا توسط همکاران ما خریداری  می شه و پس از هماهنگی با شما ویشاتویی عزیز به آدرسی که در پروفایلتان ثبت کردین ارسال میشه.

 

بعد از اینکه آرزو تکمیل شد چی میشه؟

همکاران ما از واحد خرید جهت هماهنگی های بیشتر از قبیل سایز و رنگ و ادرس و زمان تحویل با شما تماس می گیرند.

 

دکمه ی پایان آرزو چیست؟

بعد 31 روز دکمه پایان آرزو فعال میشه و شما می توانید با فعال کردن آن به آرزو خاتمه بدین سپس هر مبلغی که جمع شده باشه به حساب بانکی شما واریز میشه و امکان پرداخت به اون آرزو وجود نداره و در قسمت جست وجو و صفحه اصلی و دسته بندی سایت دیگه نشون داده نمیشه .

 

بعد از برآورده شدن آرزو پولشو بهم می دین؟

خیر کالایی را که آرزو کردین توسط توسط همکاران ما از همان سایتی که معرفی کردین خریداری میشه  و به ادرس شما ارسال میشه.