ویشاتو یعنی چی؟

 ویشاتو همون ویش­ های تو یا بهتر بگم آرزوهای توست، فضایی برای رسیدن به خواسته­ ها و آرزوهات.

 

    ویشاتو چیست؟

 ویشاتو یک شبکه اجتماعی است که با هدف برآورده کردن آرزوها و خواسته­ های افراد با رویکرد کالا و خدمت محور طراحی و ایجاد شده است.

 

   ویشاتو چطور کار می ­کنه؟

 یک قانون ساده توی ویشاتو هست، حامی باش تا حمایت شوی، یعنی شما یک دهم مبلغ آرزوی خودتون رو  حامی آرزوهای دیگران باشید. یعنی اگر می­خواهید یک آرزوی 5 میلیون تومانی در ویشاتو ثبت کنید باید مبلغ 500 هزار تومان معادل یک­ دهم مبلغ آرزوتون رو حامی باشید تا اعتبار 5 میلیون تومانی برای ثبت آرزو دریافت کنید.

 

    کی به ویشاتو مجوز فعالیت داده؟

 ویشاتو به عنوان یک کسب و کار الکترونیک سعی داشته تمامی مجوزهای مورد نیاز را اخذ نموده و با توجه به شفافیت و مدل کسب و کار خود تا کنون موفق به اخذ 4 مجوز مرتبط با حوزه فعالیت خود شده است که در قسمت مجوزهای ویشاتو قابل مشاهده است.

 

   ویشاتو خودش آرزوها را برآورده می­ کند؟

 خیر، ویشاتو مسئول مستقیم برآورده شدن آرزوهای کاربران نیست بلکه کاربران با حمایت یکدیگر به آرزوهایشان می ­رسند، کار اصلی ویشاتو فراهم کردن بستری سالم، امن، شفاف برای کاربران است، فضایی برای دیده شدن و تسهیل­ گری در رسیدن کاربران به آرزوها.

 

    هزینه ثبت آرزو در ویشاتو چقدر است؟

 ویشاتو رایگان است و رایگان هم باقی خواهد ماند.

 

    کارمزد ویشاتو چقدر است؟

 ویشاتو رایگان است و رایگان هم باقی خواهد ماند. ویشاتو تحت هیچ شرایطی هیچ­گونه کارمزدی از کاربران در قبال برآورده شدن آرزوهایشان دریافت نخواهد کرد . 

 

    چه آرزوهایی قابل ثبت هستن؟

 مادامی که محتوای آرزوها و خواسته­ های کاربران قوانین ویشاتو را رعایت نمایند محدودیتی برای ثبت آرزو وجود نخواهد داشت، در حال حاضر ویشاتو قادر است کالا و یا خدماتی را که در 8 حوزه ­ی سلامت، تحصیل، محیط ­زیست، کسب و کار، ورزش، فرهنگی و اجتماعی، عاشقانه­ ها و سفر است را پوشش دهد.

 

    سقف مبلغ آرزوها چقدر است؟

 سقف مبلغ آرزوها را اعتبار شما در ویشاتو تعیین می­ کند، کاربران برای ثبت آرزو، ده برابر مبلغی را که از آرزو و یا آرزوهایی حمایت کرده ­اند برای ثبت آرزوی خودشان اعتبار دریافت می­ کنند.

 

    آرزوها برای خودم نیست!

 ویشاتو فقط برای آرزوهای ما مردم شهر نیست، ویشاتو برای همه کسانی است که شاید اصلا نه ویشاتو رو می­شناسن نه امکان دسترسی به آن را دارن، حالا وظیفه ماست که از  طرف اون­ ها آرزوهاشون رو ثبت کنیم و حامی آرزوهای قشنگشون باشیم، پس شما می­ تونید خودتون برای کسانی که دوستشان دارید آرزو ثبت کنید و در رسیدن به آن آرزوها سهیم باشید.

 

    کاربران چه کسانی هستن؟

 ویشاتو دو نوع کاربر دارد، یکی کاربران عادی که خودمان هستیم و برای رسیدن به آرزوهایمان از هم حمایت می­ کنیم، یکی هم کاربران ویژه یا همان چهره ­ها که این افراد، سازمان­ ها یا موسسات با یک تیک آبی در کنار عکس پروفایل­شان مشخص می ­شوند. این دسته از کاربران افراد و یا مجموعه­ هایی هستند که تمرکز آن­ها صرفا بر روی افرادی است که امکان دسترسی به خیلی از امکانات اولیه را ندارند. کاربران با تیک آبی مستقیما توسط خود ویشاتو انتخاب و ثبت ­نام می­ شوند و تمامی فعالیت­ هایشان مورد تایید ویشاتو است.

 

    آرزوها چند دسته هستن؟

 در ویشاتو سه نوع آرزو وجود دارد: 1- آرزوهای مالی، 2- آرزوهای عاطفی 3- کمپین

 

    آرزوی مالی چیست؟

 آرزوهای مالی آرزوهایی هستند که کاربران برای ثبت آن­ ها باید از طریق حمایت از دیگر آرزوها اعتبار کسب کنند تا بتوانند خودشان هم آرزوهای مالی ثبت نمایند و از این طریق به آرزو و خواسته خود برسند. 

 

    آرزوی عاطفی چیست؟

 آرزوهای عاطفی بدون نیاز به اعتبار قابل ثبت هستند و صرفا درمیان گذاشتن آرزوها و آرمان­ هایی است که با حمایت­ های مالی نمی­ توان به آن­ ها دست یافت و کاربران می­ توانند از  این آرزوها حمایت معنوی کنند.

 

    کمپین چیست؟

 کمپین فقط توسط چهره­ ها در ویشاتو قابل ثبت است. کاربرانی که تیک آبی دارند می­ توانند با ثبت و برگزاری کمپین حمایت­ هایی کلان را برای حوادث، اتفاقات و رویدادهای خاص جمع ­آوری کرده و از طریق ویشاتو در یک بستر امن و قابل اطمینان به حمایت ­های خود سرعت بخشیده و به آن­ ها جامه عمل بپوشانند. 

 

    اعتبار چطوری بدست میاد؟

 اعتبار صرفا از طریق حمایت از آرزوهای مالی دیگر کاربران و یا کمپین­ ها قابل افزایش است، کاربران همواره ده برابر حمایت یا حمایت­ هایی که می­ کنند اعتبار برای ثبت آرزوهای مالی  بدست می ­آورند.

 

    از چه آرزوهایی حمایت کنیم؟

 اینکه چه آرزوهایی را حمایت کنید کاملا در اختیار شما کاربران است، کاربران حق دارند تا از یک آرزو یا ده­ ها آرزو حمایت کنند زیرا این به خود شما بستگی داره که چه آرزوهایی برایتان جذاب است و چه آرزوهایی را نادیده بگیرید، البته توصیه ویشاتو به شما این است که همواره بخشی از مبلغ حمایتی خود را برای کمپین و آرزوهای چهره­ ها اختصاص دهید تا نه تنها اعتبار کسب کنید بلکه در یک کار نیک هم سهیم باشید.

 

    امتیاز چطوری بدست میاد؟

 کاربران می­ توانند با به اشتراک­ گذاری آرزوها، ثبت آرزوهای عاطفی، تکمیل کردن اطلاعات پنل کاربری و خیلی از راه ­های ساده دیگه امتیاز کسب کنند.

 

    کاربرد امتیازها چیست؟

 وقتی امتیازهای شما افزایش پیدا کرد می­ توانید با خرج کردن این امتیازها از بالون آرزوها استفاده کنید و آرزوهای خود را در ویشاتو به افراد بیشتری نشان دهید تا خیلی سریع­تر به آرزوهاتون برسید و احتمال حمایت از آرزوهاتون را بالا ببرید.

 

    چطوری آرزوهامون برآورده میشه؟

 شما باید سعی کنید برای آرزوهاتون عنوان یا همان تیتر جذابی انتخاب کنید، متن خوب و با کیفیتی برای داستان آرزوی خود بنویسید و همچنین از عکس و یا کلیپ­ های خوبی برای نشان دادن آرزوی خود استفاده کنید، هرچه قدر این موارد را بهتر و بیشتر رعایت کنید دیگر کاربران تمایل بیشتری برای حمایت از آرزوی شما خواهند داشت.

 

    بعد از ثبت آرزو چی میشه؟

 بعد از اینکه با رعایت موارد فوق آرزوی خودتون رو ثبت کردید باید منتظر تایید و یا عدم تایید اپراتورهای ویشاتو باشید، تیم ویشاتو سعی می­کنه در اسرع وقت آرزو و محتوای آن را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام نماید. بعد از تایید توسط اپراتور آرزوی شما قابل مشاهده برای دیگر کاربران خواهد بود و شما می­ توانید لینک آرزوی خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید.

 

    زمان رسیدن به آرزو چقدره؟

 زمان رسیدن به آرزو کاملا بستگی به کیفیت محتوای آرزوی شما و همچنین میزان فعالیت خودتان در ویشاتو دارد. هرچقدر که محتوای آرزوی شما جالب و در عین حال منطقی ­تر باشد و همینطور برای کاربران بیشتری نمایش داده شود طبیعتا زمان رسیدن به آن هم کاهش خواهد یافت.

 

    من چطور به خواسته ­ام می­رسم؟

 هدف اصلی ویشاتو این است که دقیقا شما را به خواسته ­تان برساند، در نتیجه این امکان را برای شما فراهم می­ آورد تا به وسیله شرکای تجاری ویشاتو کالا و یا خدمتی را که درخواست کرده­ اید را به دستتان برساند و تا حد امکان از پرداخت وجه نقد خودداری نماید.